Blog

Euromusette Golden tango 2016 – akordeónová súťaž

2.a 3. júna sa v kúpelnom mestečku Rajecké Teplice uskutočnil jubilejný XV. ročník medzinárodnej akordeónovej súťaže Euromusette Golden tango 2016.

Medzinárodná odborná porota hodnotila súťažiacich v kategóriách; sólová hra podľa veku a komorná hra do 15 rokov, do 18 rokov a nad 18 rokov bez obmedzenia veku. Na súťaži sa zúčastnilo približne 130 sólistov a 13 komorných súborov. Ako to už na súťažiach býva, zazneli výkony priemerné, dobré a vynikajúce. Našu školu reprezentovali dvaja žiaci. Denis Romančák, žiak prvého ročníka prvej časti prvého stupňa a Samko Kozák, žiak tretieho ročníka druhej časti prvého stupňa. Nemôžem nespomenúť, že chlapci cestu na súťaž absolvovali dopravnými prostriedkami (autobusom a vlakom ) s troma prestupmi, s akordeónom na chrbte, kuframi a ruksakmi v rukách. Zvládli ju na výbornú a ja im aj touto cestou ďakujem. Samko Kozák súťažil v VI. kategórii (žiaci druhého stupňa bez obmedzenia veku). V konkurencii 21 účastníkov získal krásne zlaté pásmo. Denis Romančák súťažil v I. kategórii (rok narodenie 2005, 2006). Táto kategória mala početnejšie obsadenie. Súťažilo v nej 29 žiakov. Denis, rovnako ako Samko, získal skvelé zlaté pásmo.

Ďakujem chlapcom za výborné výkony, vedeniu školy za skvelé podmienky k práci, ZRŠ, pod vedením ing. M. Bizuba, za finančnú podporu a rodičom oboch chlapcov za pomoc, podporu, spoluprácu a pochopenie.   [V. Brežinská]

HOTeplice_01 HOTeplice_07 HOTeplice_03 HOTeplice_06 HOTeplice_04 HOTeplice_05 HOTeplice_02