Blog

Ostravská Pyramida 2019

      V horúcu júnovú sobotu prichýlilo Sport centrum Ostrava – Dubina najmladších tanečníkov, účastníkov medzinárodnej tanečnej súťaže Ostravská Pyramida. Vo vekových kategóriach mini, baby a deti sa v desať hodinovom tanečnom maratóne vystriedalo neuveriteľné množstvo tanečníkov v 142 choreografiách.

     Tohto výnimočného tanečného podujatia sa mali možnosť zúčastniť aj tanečníci zo Slovenska, postupujúci do Ostravskej Pyramidy z troch národných kôl súťaže Pohyb bez bariér.

      Pretože naši malí tanečníci práve na tejto súťaži obsadili 1. a dve 2. miesta, pokúsili sa zmerať sily aj na medzinárodnej úrovni. Tento odvážny krok bol nakoniec ocenený i odbornou porotou :

      V kategórii baby získali Natálka Kulinová, Dorotka Koscelníková, Ninka Iľková, Sonička Bindasová a Dianka Hamžiková za choreografiu „Malá balerína2. miesto.

1. miesto v kategórii deti získali za choreografiu Prvé dotyky Vikinka Birová a Nino Kožuch.

Veľmi pekné 5.miesto ( ocenení boli všetci tanečníci ) obsadili v kategórii deti za choreografiu „Iba zlý sen“ Emka Hrtanová, Matej Hrtan, Ninka Dufincová, Sofinka Feketeová a Tamarka Ilošvayová.

Všetkým účastníkom súťaže ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a zo srdca im blahoželáme.                                                                                       (lo)