Pohyb bez bariér 2018 – semifinále Košice

Pohyb bez bariér 2018 – semifinále Košice

Tanečná súťaž Pohyb bez bariér je postupová, to znamená že všetci súťažiaci sa musia najprv zúčastniť kvalifikačného semifinálového kola ( v Bratislave, v Žiline alebo v Košiciach ) a iba tí, ktorí získajú dostatočný počet bodov na postup sa môžu zúčastniť finále.

Prvé semifinálové kolo sa malo uskutočniť 17. a 18. februára 2018 v Košiciach. Pretože práve v tomto období vyvrcholilo v našom kraji chrípkové ochorenie, súťaž sa preložila na 7. a 8. apríla 2018. Tohto kola sa zúčastnili aj žiaci tanečného odboru našej školy. Odbornej porote a obecenstvu sa predstavili v prvý deň súťaže v kategórii Modern Dance.

V detskej vekovej kategórii to bolo trio s choreografiou „Priateľstvo“ v zložení – Jasmine Saskia Jansová, Viktória Birová a Nino Kožuch.

V tanci „Každý deň...“ , ktorý bol tiež zaradený do detskej vekovej kategórie účinkovalo 12 žiačok 1.ročníka druhej časti tanečného odboru.

Trio „Priateľstvo“ získalo 1. miesto a nárok na postup do finále, ktoré bude 20. až 22. apríla v Žiline. Jasminke, Vikinke a Ninkovi srdečne blahoželáme a držíme palce … [lo]